ביטוח בניין משותף – החשיבות ואיפה כדאי לעשות

ביטוח בניין משותף

חולמים לקנות בית פרטי עם גינה? בפועל וויתרתם על החלום הזה וקניתם לעצמכם דירה קטנה בבניין גדול וחדש? יש בבניין הזה הרבה מאוד קומות ואתם תוהים איך מתחזקים אותו? עברה בדעתכם השאלה מה יקרה אם תתרחש תאונה כלשהי בבניין? אם הצינור הראשי של הצנרת ייהרס או שכל תקלה אחרת תתעורר? אם כך, כדאי שתדעו שאתם לא לבד. רוב האנשים שקונים דירות בבניינים משותפים, ובמיוחד אם הם עושים זאת בעזרת משכנתא מהבנק, עושים לפני הכול ביטוח לדירה הפרטית שלהם. הבנק מבקש זאת כתנאי למשכנתא אך בפועל, זה לא כולל את המבנה עצמו. לכן עולה השאלה: מה קורה אחרי רעידת אדמה? הצפה? שיטפון או כל נזק אחר שנגרם למבנה עצמו? חשוב שתדעו שהפתרון הנכון למצבים כאלה הוא ביטוח בניין משותף ולכן רצוי לתת על השאלה הזאת את הדעת עוד היום.

 

איפה עושים ביטוחים מהסוג הזה?

חושבים לדבר עם בעלי הדירות האחרות בבניין לגבי האופציה של ביטוח בניין משותף? תוהים לאיזו חברת ביטוח כדאי יהיה לפנות ואיך תוכלו לעשות ביטוח במחיר נוח ובראש שקט? אתם צודקים. לכן עכשיו זה רגע לבדוק כל מה שאתם יכולים אודות חברות ביטוח שונות, כמו למשל:

 

  • האם חברת הביטוח שאליה אתם מתכננים לפנות וותיקה?
  • עד כמה הפוליסה נרחבת ואיזה עוד הרחבות אפשר להוסיף לה?
  • האם חברת הביטוח אמינה?
  • האם חברת הביטוח מגיעה עם אינספור המלצות חמות?

 

חשוב להבין שאומנם אף אחד לא רוצה להיות במצב שבו הוא צריך להפעיל את אותו ביטוח בניין משותף, אך בפועל, אנחנו לא יודעים מה יוליד יום. אנחנו לא יודעים מה יקרה והאם ברגע אחד לא יתרחש נזק נוראי לבניין המשותף, כך שברור מדוע יש צורך לעשות ביטוח כמה שיותר מהר. אתם לא באמת רוצים למצוא את עצמכם בלי ביטוח בניין משותף, אז למה שלא תתחילו לעשות כבר עכשיו בירורים שונים בנושא?

 

ביטוח בניין משותף

 

שימו לב לשאלה מתי הביטוח באמת מכסה

השאלה החשובה באמת שדורשת את תשומת הלב שלכם, היא לא רק כמה אתם משלמים, אלא גם על מה. מתי אותו ביטוח בניין משותף באמת יכסה? איזה נזקים כלולים ומתי חברת הביטוח לא תסכים לעזור לכם? חשוב להיות עם היד על הדופק בעניין הזה, כי בסופו של דבר אתם לא רוצים שתחכה לכם הפתעה לא נעימה. למשל, האם במקרה שבו גוף שלישי עובר תאונה בשטח הבניין, האם חברת הביטוח תפצה ותיקח אחריות? חשוב מאוד לשים לב לעניין הזה, כי במידה ותעשו ביטוח בניין משותף שלא יכלול את הסעיף הזה, אתם תשלמו על כך הון עתק. לכן, אם אתם כבר עושים ביטוח לבניין המשותף שלכם, רצוי שתבחרו בפוליסה הכי רחבה שיש.

 

 

Leave your Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

האם הבניין שלכם מבוטח כראוי?

ידע מקצועי, ניסיון רב, פוליסה בהתאמה אישית!
אנחנו נתאים עבורכם את פוליסת הבניין הנכונה והמשתלמת ביותר
ונחסוך לכם הוצאות מיותרות, ראש שקט ונטול דאגות

השאירו פרטים עכשיו ונחזור אליכם לשיחת ייעוץ ללא התחייבות!

אפשרויות הרחבה בפוליסה:

הינו ביטוח חובה. הביטוח מכסה את דיירי הבניין ועוברי אורח במקרים של נזקים כספיים או גופניים, אשר עלולים להיגרם בשל רשלנות או מחדל ברכוש או בחלל המשותף.

נציג ועד הבית הינו גורם ישיר, אשר אחראי על המתקנים בחלל המשותף ותורם מהזמן האישי שלו בניהול השוטף של הבניין. לכן, הוא עלול להיות חשוף לתביעות שעלולות להגיע לסך כספי גבוה, בשל פגיעות אפשריות בדייר בבניין או אורח. הרחבת כיסוי צד ג’ מכסה ונותן הגנה עבור נציג ועד הבית במקרה של תביעה נגדו ומקטין את ההשתתפות העצמית בשל התביעה.

הביטוח מכסה את הנזקים אשר נגרמו בחלל המשותף של הבניין – מלבד דירות.
הכיסוי גם מתייחס לרכוש בבית המשותף.

ביטוח זה נוגע לעובדים אשר מועסקים בבניין כגון: חשמלאיים, מנקים, גננים, אינסטלטורים ועוד. במקרים כאשר נוצר יחס של עובד-מעביד האחריות הישירה על העובדים הינה של ועד הבית.

הרחבה זו מתייחסת לנזק שעלול להיגרם לרכוש בחלל המשותף עקב נזקי מים והצפות. נזקים הנגרמים בגלל אירועי מים מוערכים באלפי שקלים. במידה ורוכשים ביטוח בניין משותף ללא כיסוי לנזקי מים – לא יהיה כיסוי ביטוחי במקרים אלו.

הרחבה זו מתייחסת לנזקים העלולים להיגרם עקב תנאי מזג האוויר: סופות, רוחות, רעידות אדמה ועוד.

הרחבה זו נותנת הגנה במקרים של פגיעת כלי טיס ואירועי טרור.
הביטוח נותן מענה מיידי במקרה של העברת פיצויים למבוטח, ללא צורך בהמתנה לבירור גורמי האירוע.