ביטוח קריסת בניין – האם זה חשוב?

בישראל של ימינו יש לא מעט בניינים משותפים גבוהים וגדולים. הסיבה לכך ברורה, שכן הצפיפות כאן מורגשת היטב ולכן הבניינים המשותפים מהווים פתרון טוב. עם זאת, חשוב להבין שכל מי שגר בבניין משותף אחראי לא רק לדירה הפרטית שלו, אלא גם לבניין המשותף כולו. מה באמת תעשו אם יום אחד, בשל סיבה כזו או אחרת, הבניין חלילה יקרוס? ישראל נמצאת בנקודה בעייתית מבחינת הסיכון לרעידת אדמה ולכן גם נעשים הרבה מאמצים לחזק את הבניינים השונים. יחד עם זאת, ולמרות כל המאמצים שנעשים בנושא, עדיין כל בניין עלול לקרוס בשל סיבות שונות. לכן ביטוח קריסת בניין הוא מסוג אותם הדברים שאי אפשר לוותר עליהם, שכן יש להם משמעות אדירה.

כיצד ביטוח קריסת בניין יכול לעזור?

את הנזק, הנפשי והפיזי, על כך שבניין קורס – הביטוח לא יעלים. הביטוח לא באמת יוכל להחזיר לכם את כל התמונות הישנות שעלולות להיהרס עם קריסת הבניין. מצד שני, ביטוח קריסת בניין כן יכול להבטיח שתקבלו פיצוי כלכלי. משמעות הדברים היא שעם הביטוח הזה תוכלו לפחות להתחיל מחדש. זה עניין משמעותי ביותר אפילו אם רק חלק מסוים מהבניין קורס ואפילו אם הנזק הנגרם פוגע רק בחלק מהדירות. לכן ברור מדוע לא רק שחשוב לעשות ביטוח כזה, אלא רצוי גם לעשות אותו במהירות. אנחנו לא באמת יודעים מה יוליד יום ולכן, אם אפשר להיות מוגנים על ידי ביטוי בכזה כבר ממחר בבוקר, מובן שרצוי לעשות זאת.

שימו לב לאיזו חברת ביטוח אתם עומדים לפנות

אנשים רבים בטוחים שאם הם עושים ביטוח קריסת בניין אצל חברה X או אצל חברת ביטוח Y, הם יקבלו בדיוק את אותו הדבר. בפועל אנחנו רואים שזה לא נכון. בפועל יש משמעות אדירה לשאלה האם אתם עומדים לבחור בחברת ביטוח שתוכלו לסמוך עליה או לא. לכן יש טעם לברר מספר נתונים עוד לפני שאתם עושים ביטוח לבניין המשותף שלכם אצל חברת ביטוח כזו או אחרת. למשל, האם זו חברה מקצועית? מה הניסיון שלה? והאם אנשים אחרים שכבר בחרו להיות מבוטחים אצלה והשתמשו בשירות שהיא נותנת, יצאו מרוצים? אומנם אתם לא רוצים לדמיין את עצמכם במצב שבו תזדקקו לעזרת חברת הביטוח, אך בפועל, זה עלול לקרות. לכן כדאי יהיה לדעת שיש מי שיענה לכם ברגע האמת ושיש מי שיעזור לכם לקבל את הפיצוי שמגיע לכם.

פנו אלינו עכשיו וקבלו מגוון הצעות עבור ביטוח בניין משותף בהתאמה אישית